IP PBX / IP - Sayısal Telefon Santral Çözümleri IP - Sayısal Telefon Santralı mı arıyorsunuz? Doğru adrestesiniz! Üstün entegre donanımılarıyla sektörde yine öncü, yine lider! TELESİS İLETİŞİMDE TEKNOLOJİNİN ADI!
KAREL SANTRAL MODELLERİ KAREL MS26S SANTRAL KAREL MS 48S SANTRAL KAREL DS200 SANTRAL KAREL IP TELEFON KAREL MS26C SANTRAL KAREL MS 48C SANTRAL
KAREL  MS128 SANTRAL  KAREL DS200S SANTRAL KAREL IP YAZILIM KAREL MS38S SANTRAL KAREL MS 224 SANTRAL KAREL DS200M SANTRAL KAREL IP SANTRAL
KAREL SANTRAL SERVİS KAREL SANTRAL SERVİSİ KAREL TELEFON NUMARASI KAREL SERVİSİ  KAREL SANTAL SİSTEMİ KAREL SANTRAL MODELLERİ KAREL SERVİS KAREL SERVİSİ
X1 IP - Sayısal Telefon Santrali PX24x IP - Sayısal Telefon Santrali PX24m IP - Sayısal Telefon Santrali PX24u IP - Sayısal Telefon Santrali  PX24n-Nano (r6) IP Hibrit Santral Stillink Ürünleri:
s200,s800,s3200 IP Telefon Seti: VTS480 Sayısal Telefon Seti: DTS480 XPhone Softphone PC Konsol XCOM CID Telefon Seti VIP101 Entegre Dect Sistem600  XTools
Xtools Xymphony Monitor, Çağrı Kayıt, Ses Kayıt, Raporlama Programı
Xtools programı PX24X,M,U,S ve X1R5 model santrallardan çağrı kayıt bilgilerini alma, raporlama, otomatik ses kaydı yapılan portların ses kayıtlarını alma ve raporlama ile istenilen portları monitor etmek için kullanılır.
Xymphony ürettiği çağrı kayıt (CMDR) bilgilerini TCP/IP protokolu üzerinden transfer eder bu sebeple CMDR bilgileri herhangi bir lokasyondan Xtools aracılığı ile alınabilir.
PX24 r5 ve X1R5 santrallarının 100 saat ses kayıt (DVR) donanımı vardır. Analog ya da ISDN 4B+D sayısal telefon kullanıcıları kendi yaptıkları görüşmeleri kaydedebilir ve XCOM aracılığı ile kendi PC lerine yapılan ses kayıtlarını indirebilirler. Ote yandan PX24 ve X1R5 santrallarında istenen portların görüşmeleri otomatik olarak görüşme yapıldığı sürece kayıt edilebilir ve Xtools aracılığı ile ses kayıtları PC’ye indirebilir ya da ses kayıtları bir ftp server a santral tarafından otomatik olarak gönderilir.
Xtools programı 2010 tarihli Xymphony işletim  sistemi ile çalışmaktadır. Bu sebeple daha eski revizyon Xymphony işletim sistemi kullanan santralda Xtools kullanılacak ise, Telesis Teknik Hizmetler Bölümü ile görüşülmelidir.

KEŞFET Xtools programından Keşfet tuşuna basıldığında Xtools programının koşturulduğu PC’nin bağlı olduğu Lokal networkte yer alan Xymphony santrallarının ve ITS821 IP Telefon setlerinin listesi ekrana gelir.
GÖZLEM Gözlem ile istenilen portların tüm sinyalleşme bilgileri, bir çağrının başlatılması, sürdürülmesi ve sonlandırılması sırasındaki tüm olaylar görüntülenebilir.

ÇAĞRI KAYIT İNDİR Santral hafızasındaki görüşme bilgilerinin (CMDR) alımı için Xtools dan Çağrı kayıt indir butonuna basılır.
SES KAYIT İNDİR Santral hafızasındaki otomatik ses kayıtlarının alımı için Xtools dan Ses kayıt indir butonuna basılır.

AYARLAR Xtools Ayarlar menusu tıklandığında açılan Ayarlar penceresinde  Xtools için dil seçimi ve monitor, çağrı kayıt, ses kayıt seçimleri yapıldığında ekrana gelen kayıtların log dosyasında saklanmasının seçimi için Log kayıtları (log.txt) onay kutusu belirir.
RAPORLAR Xtools dan Raporlar butonuna  basılarak ekranda Kullanıcılar penceresi ve üst menu bandında ilave fonksiyonlar belirir.

ÇAĞRI KAYIT TARAYICI Çağrı kayıtlarının ücretlendirilme yapılmadan seçimi, servis kayıtları, kötücül arama vb kayıtların seçimi, seçilen kayıtların silinmesi, başka bir isimle mdb formatında saklanması için Ana menü den Çağrı kayıt tarayıcı butonuna basılır.
SES KAYIT TARAYICI Otomatik ses kayıtların seçimi için üst menüde yer alan Ses kayıt tarayıcı butonuna basılır. Sağ tarafta aktif olan butonlardan ses kayıtlarının saklı olduğu klasor seçimi, seçim filtreleri penceresi ve ses kayıtlarının cmdr kayıtları ile ilişkilendirilmesini sağlayan Tara butonları belirir.
XTools
ANASAYFA               KAREL                    TELESİS             İP SANTRAL             İLETİŞİM